Okna pcv Ostróda

Dominacja okien PCV

Materiał z jakiego dzisiaj stworzone są okna jakie posiadamy w znacznej większości w swoich domach to PCV. Popularne plastiki prawie, że w 100% wyparły już konstrukcje z drewna. Jakie są niemniej jednak najogromniejsze zalety jakie okna pcv mają nad starymi, odpowiednimi drewnianymi ramami.
Pierwszą a także najważniejszą cechą jest odporność na warunki atmosferyczne. Oknom plastikowym niestraszne są deszcz albo śnieg. Plastik wszakże nie spróchnieje. Nie musimy się martwić o wizerunek naszych okien po zimie. Farba, która jest na oknach plastikowych nie odłupuje się w ten sposób co na oknach drewnianych, ponieważ budowa pod nią jest zachowana. Istotnie, jeśli zastosujemy farbę do tego nieprzeznaczoną z trudem zapewnić, że okna po roku czy też dwóch zostaną w idealnej formie. Jeżeli rozchodzi się o wytrzymałość, nie sposób oprócz ram nie uwzględnić również szyb, które są obecnie instalowane w oknach. Okna PCV posiadają niejednokrotnie 2 bądź 3 szyby ułożone bardzo blisko siebie. By zatrzymać właściwą temperaturę w pomieszczeniu w oknach drewnianych również decydowano się na ten zabieg, jednak przerwy były o wielo większe, a szyby w znacznym stopniu słabsze. Niejednokrotnie można było spostrzec na nich niepozorne pęknięcia, które po czasie skutkowały koniecznością wymiany szyby.
Jeżeli zastosujemy okna PCV zaoszczędzimy także znacznie na ogrzewaniu. Ten gatunek jest o wiele szczelniejszy od okien drewnianych. Nie musimy stosować dodatkowego uszczelnienia ram, by nie czuć hulającego po mieszkaniu wiatru.
Jedyną ułomnością tych okien jest cena jaką wypada ofiarować na wymianę. Wymiana okna wiąże się z wymianą ramy, a w wielu przypadkach dodatkowo z kuciem w ścianie.